Jezdecká škola
V našem areálu probíhají pravidelné jezdecké lekce v určených termínech pod vedením zkušených cvičitelů. Veškerá výuka probíhá na vyhrazených tréninkových plochách areálu Farmy Ptýrov s důrazem na maximální bezpečnost. Je striktně vyžadováno použití jezdecké přilby, které máme také k dispozici k zapůjčení. Pro úplné začátečníky, kteří si potřebují osvojit správný sed je určen trénink na lonži, pro zkušenější jezdce, jenž chtějí zdokonalit své jezdecké umění je k dispozici venkovní jízdárna i krytá jezdecká hala. Pro zájemce o skokový trénink je možné domluvit individuální skokové hodiny. Mnoho našich žáků ukončilo výuku jízdy na koni složením Zkoušek základního výcviku jezdce České jezdecké federace, které každý rok na jaře pořádáme v našem areálu. Tito jezdci se pak často stávají majiteli vlastních koní a pod dohledem trenéra se účastní oficiálních závodů.

Pokud chcete jen svezení na koni pro Vás či Vaše děti, nabízíme jízdu na koni s vodičem.
REZERVACE MIN. 2 DNY PŘEDEM.
TEL. 722 260 260
Ceník Dárkový poukaz
Jezdecké kurzy

Základní kurz
Určen úplným začátečníkům a účastníkům rekreačních jízd na koni – obsahuje teorii v rozsahu všeobecných základů, základy péče o koně v praxi, základní konzultace na téma jezdectví jako volnočasová aktivita pro všechny věkové kategorie, jezdecký výcvik na lonži ve všech chodech (krok, klus, cval), základy samostatné jízdy na koni a ovládání koně – jezdecká hala, individuální přístup a individuální plán výcviku dle dispozic každého klienta.
Kurz pro pokročilé
Určen klientům, kteří již znají základy, jsou schopni samostatné jízdy na koni alespoň v kroku a klusu – obsahuje teorii ve vazbě na sport a pravidla, výcvik v jezdecké hale – krok, klus, cval a vedení k samostatnému absolvování jízdárenských cviků, pravidla jízdy na jízdárně, základy drezurní a skokové práce. Individuální přístup a náplň lekcí dle potřeb a dispozic klienta podporuje jezdecký vývoj až po případné absolvování oficiálních zkoušek základního výcviku jezdce.
Skokový kurz
Určen klientům, kteří aktivně nezávodí, ale mají zájem se zdokonalit a rozšířit své jezdecké schopnosti o základy skákání na koni. Současně na této úrovni nabízíme cílenou přípravu na Zkoušky základního výcviku jezdce, které jsou podmínkou pro získání jezdecké licence opravňující jejího majitele k účasti na oficiálních závodech.
Příměstské koňské tábory pro děti
Určeno pro menší skupiny dětí zejména v období letních prázdnin. Plán pobytu podporuje vývoj dětí v kolektivu a jejich vztah k přírodě a zvířatům. Děti si pod odborným dohledem osvojují správnou péči o koně a učí se základy jízdy na koni jak v teoretické, tak v praktické rovině. Pokud byste rádi zjistili více informací a plánované termíny příměstských táborů, neváhejte nás kontaktovat.
Termíny kurzů
Jezdecký výcvik lze domluvit v těchto časech:
Všední dny 15:00 - 17:00 hod
Víkendy a Státní svátky 12:00 - 14:00 hod
Kontakt na cvičitele:
Pavlína Bůžková +420 722 260 260
(kontakt na objednání termínu a informace)
Naši školní koně
Samuraj
  • Samuraj
Věk: 20 let, Plemeno: bez PP
Ryzák, který je díky své klidné povaze nejčastěji využíván pro malé děti. Dosažená sportovní výkonnost „S“.
Limit
  • Limit
Věk: 19 let, Plemeno: ČT
Tmavý hnědák, který je využíván jako učitel začínajících jezdců v nižších parkurech. Dosažená výkonnost „S“.
Theo
  • Theo
Věk: 16 let, Plemeno: ČT
Velký charakterní hnědák s trochu dominantní povahou. Dosažená výkonnost „S“.
Flopa
  • Flopa
Věk: 23 let, Plemeno: ČT
Velká ryzka s klidným pohybem. Nikdy nesportovala, má velké zkušenosti v zápřahu a terénu, je matkou jednoho potomka.

Vyplňte prosím všechny povinné údaje!

Odesláním souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů .